Když knihy, tak jedině od nás

Nabídka publikací - Publikace - C.H.BECK

Finanční strategie - krok za krokem 

Cena: 
Dostupnost:  skladem

Množství: 

Autor Žďárek/Těšinová/Škárová/Waltr/Púry a kolektiv
Objednací číslo BP113
Nakladatel C.H.Beck
ISBN 978-80-7400-562-6
Datum vydání srpen 2015
Počet stran 224
Cena 390,- Kč
Anotace Finanční strategie je významným nástrojem zvyšování hodnoty firmy pro akcionáře. Nabízí celou řadu prostředků, s nimiž lze velmi účinně a efektivně pracovat a které, jsou-li vhodně použity, přinášejí výsledný pozitivní efekt v relativně krátkém čase. Účinnost finanční strategie záleží především na kvalitě manažerských týmů.
Finanční strategie, obdobně jako ostatní funkční strategie či průřezová strategie, musí vycházet z analýzy mise a vize společnosti a nadřazených strategií. Cíle finanční strategie musí být v souladu se strategickými cíli podniku. Je přitom velmi důležité, aby oblast firemních financí byla efektivně řízena na všech úrovních – strategické, taktické i operativní. Praxe však ukazuje, že strategická úroveň řízení firemních financí bývá často zanedbávána a pozornost se zaměřuje především na „taktiku“, případně „operativu“. Finanční strategie obvykle zůstává ve stínu finančních analýz a finančního plánování, a to i v odborné literatuře.
Publikace je zaměřena prakticky – poskytuje návod, jak vytvořit vhodnou finanční strategii. Objasňuje, jak je nezbytné metodicky postupovat, na co klást důraz a čeho se naopak vyvarovat.

 

« zpět