Když knihy, tak jedině od nás

Nabídka publikací - Publikace - Linde Praha, a.s.

Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod, II. část - Protokoly 

Cena: 
Dostupné množství skladem:  0


Autor Čapek
Objednací číslo 435001
Nakladatel LINDE
ISBN 978-80-7201-804-8
Datum vydání Duben 2010
Počet stran 192
Cena 295,- Kč
Anotace

Publikace úzce navazuje na komentář k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod (dále jen „Úmluva“), vydané v únoru 2010. Protokoly k Úmluvě jsou její součástí, některé z nich, např. Protokoly č. 2, 3, 5, 8 a 11, již do ní byly zapracovány, jiné pozbyly platnosti – viz Protokoly č. 9 a 10 a další. Protokoly č. 12, 13 a 14, doposud nevstoupily v platnost.
Jakmile ratifikuje Rusko Protokol č. 14, dojde s největší pravděpodobností ke druhé největší revizi systému Úmluvy. První její velká revize nastala po vstupu Protokolu č. 11 v platnost. Od tohoto protokolu si totiž lze slibovat, že ve značné míře zjednoduší a urychlí řízení před Evropským soudem pro lidská práva. V publikaci je proto věnována pozornost zejména tomuto protokolu, který se stane integrální součástí Úmluvy. 
Budou-li se chtít čeští právníci zabývat stížnostmi na porušení protokolů k Úmluvě, neobejdou se bez jejich znalostí a znalostí samotné Úmluvy a příslušné judikatury.
Publikace je určena především soudcům, advokátům, legislativcům, ale ocení ji i studenti právnických fakult vysokých škol.

« zpět