Když knihy, tak jedině od nás

Nabídka publikací - Publikace - C.H.BECK

Rodinné finance. Ekonomická krize a krach optimismu 

Cena: 
Dostupnost:  skladem

Množství: 

Autor Smrčka
Objednací číslo EU51
Nakladatel C.H.BECK
ISBN 978-80-7400-199-4
Datum vydání Listopad 2010
Počet stran 538
Cena 630,- Kč
Anotace

Americká finanční krize let 2007-2010 změnila svět ekonomiky více než kterákoli krize předchozí. Přinesla totiž procitnutí ze snů o nekonečnosti prosperity. Toto skutečnost vyvolala změny v myšlení lidí, posun od konzumu (od soustavné spotřeby) k akumulaci a vytváření osobního bohatství. Nyní tento aspekt ještě plně nedoceňujeme, mnohem výrazněji se projeví v budoucnu.
Oblast osobních financí je dnes poměrně složitá. Střetává se zde řada oborů - ekonomie, matematika, psychologie, sociologie, právo i další vědní disciplíny. Hlavní náplní osobních financí již není nalézt vhodné využití pro přebytky v hospodaření a pro jejich investování, ale snaha optimalizovat vztah mezi získanými prostředky (vydělanými penězi) a jejich spotřebou - maximalizovat úspory. Primární není jak investovat, ale jak vytvořit co největší prostředky pro investování.

Učebnice je rozčleněna do osmi kapitol: Kde se bere bohatství, Limity lidského chování, Rizika - fenomén naší doby, Životní prostředí bohatství - trhy a daně, Investice a spoření, Pojištění, Specifická otázka bydlení, Zadlužování, půjčování, osobní bankrot a exekuce.
Čtenář získá nejen přehled o základních finančních instrumentech, ale také o problémech a nebezpečích, s nimiž se bude muset v praxi vypořádat. K vysvětlení problémů autor často používá historických paralel. Výklad je zasazen do celkového makroekonomického kontextu.

« zpět